Duyurular

 • Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Proje Sözleşmesi İmzalandı
  07.06.2015

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediye Başkanlığı, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED) işbirliğinde yürütülecek olan ‘Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları’ Proje sözleşmesi (TR2009/0135.01-04-440) Merkezi Finans ve İhale Birimi ile Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED) arasında imzalandı. 26.06.2013

 • ENGELLİ DOSTU MİLLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ Proje Tarafları ilk Toplantısını Gerçekleştirdi
  07.06.2015

  Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücülüğünde;  T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV)’in ortaklığında, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin iştirakçi olarak yer aldığı ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücüsü olduğu TR2009/0135.01-04 / 440 referans numaralı “Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları” Projesi tarafları ilk toplantısını 19-20 Eylül 2013 tarihinde proje alanında gerçekleştirdi.

 • ENGELLİ DOSTU MİLLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ III. Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi…
  07.06.2015

  25 Haziran 2014 Çarşamba günü proje faaliyet alanı Azdavay’da gerçekleştirilen III. Proje Koordinasyon Kurulu’na Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü adına uzmanlar Zerrin Karaaslan ve Munise Altan, Küre Milli Parkı Müdürü Ahad Deliorman, Küre Milli Parkı uzmanı Serpil TEKEBAŞ, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) adına Yönetim Kurulu Başkanı Tekin Başer, Küre Dağları Ekoturizm Derneği adına Proje Yürütücüsü Dr. İsmail Menteş, projenin plan ve tasarımlarını oluşturacak olan mimar Özlem Belir, projenin erişilebilirlik uzmanı Yeliz Bektaş ve Proje Koordinatörü Bülent Avcılar katılmışlardır.

 • ENGELLİ DOSTU MİLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİNDE İzleme Çalışmaları
  07.06.2015

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi I. İzleme Faaliyeti 07.11.2013 tarihinde proje alanında gerçekleştirildi. İzleme çalışması İzleme Personeli Nergiz UZUN ve Şule ÜLKER tarafından gerçekleştirildi. İzlemede; proje yürütücü, ortak ve iştirakçi kurumları temsilen proje yürütme kurulu üyelerinden proje yürütücüsü İsmail MENTEŞ, Erkan BULANIK, Ebubekir UZGUR ve proje mali işler yürütücüsü Mali Müşavir Ahmet ERŞAN hazır bulunmuşlardır. İzleme çalışması kapsamında proje alanı olan Azdavay Çatak Kanyonu yürüyüş parkurunda ve restore edilecek yapılarda incelemelerde bulunulmuştur.

 • ENGELLİ DOSTU MİLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ II. İzleme Çalışması Gerçekleştirildi
  07.06.2015

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi II. İzleme Faaliyeti 04.02.2014 tarihinde proje alanında gerçekleştirildi.  Proje teknik destek biriminden Jale Velibeyoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen İzleme çalışması proje yürütücü, ortak ve iştirakçi kurumları temsilen proje yürütme kurulu üyelerinden proje yürütücüsü İsmail MENTEŞ ve proje mali işler yürütücüsü Mali Müşavir Ahmet ERŞAN hazır bulunmuşlardır. İzleme çalışması kapsamında proje alanı olan Azdavay Çatak Kanyonu yürüyüş parkurunda ve restore edilecek yapılarda incelemelerde bulunulmuştur.

 • ENGELLİ DOSTU MİLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ III. İzleme Çalışması Gerçekleştirildi
  07.06.2015

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi III. İzleme Faaliyeti 28.05.2014 tarihinde proje alanında gerçekleştirildi.  Proje teknik destek biriminden Jale Velibeyoğlu’nun başkanlığında gerçekleştirilen İzleme çalışması proje yürütücü, ortak ve iştirakçi kurumları temsilen proje yürütme kurulu üyelerinden proje yürütücüsü İsmail MENTEŞ hazır bulunmuşlardır. İzleme çalışması kapsamında proje alanı olan Azdavay Çatak Kanyonu yürüyüş parkurunda incelemelerde bulunulmuştur.

 • ENGELLİ DOSTU MİLLİ PARK: KÜRE DAĞLARI Projesi Açılışı Törenle Gerçekleştirildi
  07.06.2015

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ‘Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi (IDP)’ hibe programı tarafından desteklenen; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediye Başkanlığı, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED) işbirliğinde yürütülecek olan ‘Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları’  Projesi açılışı 09.11.2013 günü saat 13:00 de Azdavay ilçesi Başören Köyü Yanıkali Konağında törenle gerçekleştirildi. Proje açılışında Kastamonu Valisi sayın Erdoğan BEKTAŞ bir konuşma yaparak bölgedeki yapılan çalışmaları ve projenin önemini vurgulamışlardır. Açılış programına Ankara ve Kastamonu’dan çeşitli kamu kuruluşlarını temsilen ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda davetli katılmıştır. 

 • ENGELLİ DOSTU MİLLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ Yapım İşi İhalesi Azdavay Kaymakamlığı Tarafından Gerçekleştirildi.
  07.06.2015

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi Engelli Erişebilirliğine Uygun Ziyaretçi Merkezi Restorasyonu ve Engelli Erişebilirligine Uygun Yürüyüş Yolu / Parkuru Yapım İşi İhalesi Azdavay Kaymakamı Sayın Ali Güner Başkanlığında 27.01.2015 ve 05.02.2015 Tarihlerinde Gerçekleştirilerek 13.02.2015 Tarihinde Yüklenici Firma ile Sözleşme İmzalandı.

 • Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi Çalışmaları MFİB Tarafından İzlendi
  29.01.2015

  Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücülüğünde;  T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV)’in ortaklığında, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin iştirakçi olarak yer aldığı ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücüsü olduğu TR2009/0135.01-04 / 440 referans numaralı “Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları” Projesi Merkezi Finans ve İhale Birimi adına 29.01.2014 tarihinde Sacide GİREYHAN başkanlığında üç kişilik bir heyetle Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED) merkezinde izlemesi gerçekleştirilmiştir. İzleme çalışmasında proje yürütücüsü Dr. İsmail MENTEŞ ve proje mali işler sorumlusu Ahmet ERŞAN hazır bulunmuşlardır.

   

 • Küre Dağları Milli Parkında İşaret Dili Eğitimi Gerçekleştirildi…
  18.07.2014

  Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde Alan Kılavuzları İşaret Dili Öğreniyor…!

  Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ‘Engellilerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi (IDP)’ hibe programı tarafından desteklenen; Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediye Başkanlığı, Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV) ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED) işbirliğinde yürütülmekte olan ‘Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları’  Projesi kapsamında Küre Dağları Milli Parkı ve Yakın Çevresinden seçilen 7 Alan Kılavuzuna ‘İşaret Dili’ eğitimi verilmiştir.

 • Proje Tarafları Arazi Çalışmalarını Gerçekleştirdi
  08.07.2014

  Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücülüğünde;  T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV)’in ortaklığında, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin iştirakçi olarak yer aldığı ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücüsü olduğu TR2009/0135.01-04 / 440 referans numaralı “Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları” Projesi tarafları Proje alanı olan Azdavay ilçesi Çatak Kanyonu Yürüyüş Yolu ve Engelli Dostu Ziyaretçi Merkezi binalarında incelemelerde bulundu.

 • ENGELLİ DOSTU MİLİ PARK: KÜRE DAĞLARI PROJESİ Arazi Çalışmalarına Ayılar İzin Vermedi
  02.06.2014

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi arazi çalışmaları ayıların muhalefeti nedeniyle güçlükle yürütülmekte. Proje kapsamında engelli erişebilirliğine uygun şekilde düzenlenmesi / yapımı planlanmakta olan Azdavay Çatak Kanyonu Yürüyüş Yolu / Parkuru haritasının çıkartılması amacıyla yapılan ölçümlerde teknik ekip ayılarla (Ursus arctos) karşılaştı. 

 • Korunan Alanlarda Engelli Erişebilirliği Çalıştayı Ankara Nevapalas Hotelde Gerçekleştirildi…
  20.02.2014

  Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları Projesi kapsamında düzenlenen çalıştay 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Ankara Nevapalas Hotelde gerçekleştirildi.   Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün taşra ve merkez personelinin katıldığı çalıştayda Korunan Alanlarda Engelli Erişilebilirliği konusu tartışıldı.

 • Erişebilirlik Eğitimi Gerçekleştirdi
  12.11.2013

  Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücülüğünde;  T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Türkiye Özürlüler Eğitim ve Dayanışma Vakfı (ÖZEV)’in ortaklığında, Azdavay Kaymakamlığı, Azdavay Belediyesi ve Çankaya Üniversitesi Mimarlık Fakültesinin iştirakçi olarak yer aldığı ve Küre Dağları Ekoturizm Derneği (KED)’in yürütücüsü olduğu “Engelli Dostu Milli Park: Küre Dağları” Projesi kapsamında erişebilirlik eğitimi gerçekleştirildi. 

 • 8. SGP Projeler Buluşması - 2009
  10.05.2009

  GEF Küçük Destek Programı (SGP) kapsamında gerçekleştirilecek olan  ‘8. SGP Projeler Buluşması’ etkinliğinin / toplantısının Küre Dağlarında gerçekleştirilmesi kararı SGP ailesine dâhil olan bizleri onurlandırmıştır. Siz değerli katılımcılarla 7-9 Ekim 2009 Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, Küre Dağları’nda birlikte olmayı planlamaktayız. 

Duyurular